Ani tento rok sme u nás v Fpt Slovakia neporušili niekoľkoročnú reťaz udeľovania ocenenia FPT TOP PERFORMER. Spoločným menovateľom kandidátov pre túto cenu je výrazný prínos spoločnosti v podobe naplnenia cieľov. Výber kolegov pre toto ocenenie je náročný proces, pretože v našej spoločnosti sa stretli tí najlepší z najlepších. Avšak tento rok sa v roli nominovaných ocitla pätica kolegov, ktorí predsa len svojou celoročnou prácou a aktivitami zažiarili trošku viac ako ostatní. Spája ich nevídaný osobnostný rozvoj, nadštandardný výkon, ktorým prispeli k výraznému posunu spoločnosti v rámci kľúčových projektov či prestížna reprezentácia spoločnosti a budovanie jej pozitívneho imidžu.

Veronika Staruchová – profesionál v každom smere

Prvou, ktorá si prevzala ocenenie, bola cieľavedomá a ambiciózna kolegyňa Veronika Staruchová. Jej úspešná cesta u nás odštartovala v roku 2017, keď sa začala písať história programu ServiceNow. Postupne, ako sa oboznamovala s projektom, rozširoval sa aj tím pre veľkého zákazníka z energetického sektora, kde držala tzv. Quality Gate a nasledujúce roky program čoraz viac a viac prekvital. Aj vďaka jej výnimočným presales schopnostiam sme získali množstvo zákazníkov zvučných mien.

Jej neúnavná práca žala ovocie úspechu aj prostredníctvom viacerých akcií na prezentáciu programu ServiceNow využitím rôznych fór a kanálov. Spolu s ďalšími kolegami vložila svoje vedomosti do jedinečného globálneho programu (EU/APAC) na vzdelávanie ľudí v ServiceNow, kde dohliadala na kvalitu výstupu. Aby toho nebolo málo navrhla kompletný Service Offering pre ServiceNow, ktorý mesiac čo mesiac prezentuje potencionálnym zákazníkom.

Veroniku hodnotia jej nadriadení ako cieľavedomého a nesmierne schopného človeka. Okrem neuveriteľného pracovného tempa je mamou na plný úväzok, preto nás zaujímalo, ako je možné skĺbiť také ohromné pracovné nasadenie, sebadisciplínu a zanietenosť do projektu s povinnosťami mamy malého synčeka.

„Cieľavedomosť, pracovitosť a sebadisciplína sú mojou veľkou súčasťou aj v súkromí, takže to našťastie nie je niečo, čo musím hľadať alebo sa do niečoho nútiť. Čo sa týka zanietenosti, mám rada moju prácu a baví ma technológia, s ktorou pracujem už od roku 2014 a hlavne rada objavujem nové výzvy a chcem, aby sme sa ako tím posúvali vpred,“ zhodnotila svoje pracovné nasadenie Veronika.

„Nakoľko som si vedomá, že moje akcie, resp. reakcie ovplyvňujú aj druhých, beriem to naozaj vážne. Skĺbiť malé dieťa s prácou rozhodne nebolo jednoduché a pamätám si, ako ma veľa ľudí od toho odrádzalo, ale zastávam názor, že kde je vôľa, tam je cesta. A myslím si, že som živím príkladom toho, že sa rodina a kariéra skĺbiť dajú, len je potrebné stanoviť si hranice, aby človek naozaj zvládal všetko, čo si na svoje plecia naložil.“

A aké sú jej plány do budúcna? Kam by sa chcela posunúť?

„Čo sa týka vízie do budúcna, určite chcem, aby sme sa ako ServiceNow tím posúvali vpred, otvárali nové oblasti, ktoré dokážeme zastrešiť, našli spolupracovníkoch aj v nových lokalitách a hlavne umožnili našim ľuďom rásť. Verím, že máme tendenciu toto všetko a aj oveľa viac docieliť.“

Milan Peťko – poet s dušou itečkára

Za burácajúceho potlesku si prevzal ocenenie aj Milan Peťko – naša stálica na hviezdnom nebi FPT. Milan, ktorý je súčasťou nášho tímu už od roku 2006, sa po príchode do spoločnosti krátko venoval SAP konzultantskej práci. Časom mu však učarovala oblasť, ktorej sa úspešne venuje dodnes a je jedným z našich najskúsenejších ABAP programátorov.

Každý, kto sa chce vo svojej práci posúvať a dosahovať nové méty vie, že bez neustáleho samoštúdia to nie je možné. Preto ani Milan nečakal na úspech so založenými rukami, ale svoj pracovný zápal pretavil aj do systematického vzdelávania sa, počas ktorého mnohé nadobudnuté zručnosti implementoval do spoločnosti. Vďaka jeho vysokej odbornosti sa naňho často a s dôverou obracajú aj zahraniční zákazníci. Vždy a za každých okolností sa rád o svoje skúsenosti a vedomosti podelí, pomôže menej skúseným kolegom a svojou aktivitou ich neustále motivuje k lepším výkonom.

Milan je medzi kolegami známy svojím príslovečným humorom, ktorým búra všetky komunikačné bariéry a formálne vzťahy mení na priateľské. Do vienka dostal okrem húževnatosti a cieľavedomosti aj básnické črevo, vďaka ktorému tvorí unikátnu poéziu pre potešenie kolegov a známych. Cudzie mu nie sú ani prezentačné schopnosti, ktoré často využíva nielen pri výučbe v rámci firmy, ale aj pri mentorovaní študentov na fakultách košických univerzít. Spoločnosť FPT úspešne reprezentoval aj na rôznych profesijných akciách.

Milana sme sa spýtali, čo prispieva k jeho lojalite voči spoločnosti, keďže je v FPT už takmer 17 rokov a zároveň, čo ho motivuje a čo sa mu páči na jeho pozícii.

„Pracujem vo výbornom tíme, kde sa navzájom podporujeme. Na mojej pozícii sa mi páči, že môžem robiť nielen support, ale aj na nových inovatívnych projektoch.“

Rasťo Beťko – nevysychajúca studnica nápadov

Ďalším z ocenených, ktorý sa ocitol na pódiu, bol Rasťo Beťko SAP konzultant v FPT Czech. Hoci sa k nám pridal len v marci tohto roku, neuveriteľne rýchlo sa začlenil do tímu a onedlho sa stal aj žiadaným mentorom pre nováčikov. Jeho bohaté skúsenosti na pozícii SAP business konzultanta ho predurčili na úspech, ktorý nenechal na seba dlho čakať. Je jedným z kľúčových adeptov na ceste k plnohodnotnému partnerovi v SAP S/4 Cloud Area. Počas svojho krátkeho no intenzívneho pôsobenia u nás sa už stihol zúčastniť dvoch S/4HANA implementačných projektov, hoci v tom čase si len privykal na prácu SAP konzultanta.

Rasťo je človekom, ktorý neustále prináša nové nápady do širokej škály firemných procesov. Je aj presvedčeným recruiterom, keďže mnohým bývalým kolegom odporučil, aby sa stali súčasťou našej FPT rodiny.

Keď sme sa ho spýtali, kde čerpá motiváciu a hnaciu silu pre svoje svižné tempo a množstvo nápadov, odpovedal nám skromne a úprimne:

„Vo firme som nováčik. A ako pre každého nového, sú pre mňa hnacou silou noví ľudia, nové prostredie, technológie či procesy. Najviac ma motivujú kolegovia, ktorí zdieľajú svoje znalosti a skúsenosti, čím sa vzájomne a spoločne posúvame dopredu.“

Anna Vojtková – itečkárka po meči i po praslici

Pri oceňovaní nechýbala ani nadaná testerka Anka Vojtková, ktorej meno sa kolegom vrylo do povedomia pri programe ServiceNow, kde sa svojou húževnatosťou presadila ako prvá testerka. Aj napriek jej krátkemu pôsobeniu v FPT si svojou pracovitosťou a cieľavedomosťou právom obhájila miesto na výslní a vyskúšala si už aj pozíciu test manažéra na jednom z popredných projektov.

Anka posilnila rady FPT v auguste minulého roka a už o rok v lete ju spoznali aj noví akademisti, keď ich zaúčala do základov testingu a agilného testovania. Vo svojich aktivitách nezaháľala a proaktívne sa podieľala na aktualizácii dokumentov, ktoré si prečítali všetci testeri ako súčasť novej smernice.

Z postoja, akým pristupuje k práci je zrejmé, že ju práca baví a napĺňa. Preto nám nedalo neopýtať sa, či sa vždy túžila venovať IT.

„IT ma vždy lákalo. Vyštudovala som síce financie, no aj v mojej dizertačnej práci som si analýzu vymyslela tak, aby som si mohla “skriptiť” ekonometrické modely. Navyše, väčšina mojej famílie pracuje v IT sfére,“ prezradila Anka so šibalským úsmevom.

Maroš Dzuriš – skúsený mentor telom i dušou

Päticu tohtoročných TOP PERFORMEROV uzatvoril  kolega Maroš Dzuriš, ktorého potenciál sa po prvýkrát mihol na úplne prvej RWE IT Slovakia Summer School, začiatkom leta 2011. Po absolvovaní akadémie sa rozhodol, že vstúpi ako brigádnik na pozícii Test Analyst do vôd profesijného života. Avšak už na jar roku 2012 ho kolega stiahol ku test automatizérom, kde zotrval až dodnes a dosahoval jeden úspech za druhým. Stál pri zrode oddelenia CME ako jeden z Test Automation Lead-ov, kde s vervou podporoval služobne mladších kolegov ako skúsený mentor.

Už ako expert v danej téme sa začal podieľať na rôznych presales aktivitách, POC, analýzach či návrhoch pre zákazníkov a úspešne v tom pokračuje dodnes. A to, že oblasť test automatizácie je preň naozaj alfa omegou je očividné, keďže o nej dokáže so zanietením sebe vlastným rozprávať dlhé hodiny počas rôznych podujatí, ako napríklad Summer School, Cool School, FPT Test Hub, FPT IT Academy, RPA  Academy, Test Academy či mnohé iné.

A čo Maroša motivuje, aby kontinuálne podával tak vysoko hodnotené výkony?

„Každý deň je iný. Raz sú to moji kolegovia, inokedy zaujímavá pracovná výzva. Jedno je však isté, aj naďalej by som rád rozširoval svoje vedomosti a zlepšoval svoje soft skills a venoval sa odovzdávaniu svojich skúseností mladým talentom v rámci výučby Fpt Slovakia. A čo ďalej? Uvidíme, kam ma vietor osudu zaveje,“ uzavrel svoje rozjímanie milovník pretekárskych áut a rally podujatí.

FPT TOP PERFORMERI a PATRIOTI 2022 spolu na jednom pódiu

Slávnostné odovzdávanie ceny FPT TOP PERFOMER 2022 sa tento rok uskutočnilo v rámci stretnutia zamestnancov Employee Assembly v čarovnom prostredí horského hotela na Táloch. Okrem ocenenia, ktoré odzrkadľuje výrazný prínos pre spoločnosť, každoročne oceňujeme aj lojalitu. Spolu so záväzkom ide o hodnoty, na ktorých pevne stoja základné princípy našej spoločnosti. Našu vďaku a úctu preto vyjadrujeme každý rok ocenením PATRIOT zamestnancom, ktorí sú s nami už 15 rokov. Tento rok ďakujeme deviatim statočným – Selma Drvenica, Danka Dubcová, Ondro Hugáň, Marta Ivanová, Stanka Kolarčíková, Táňa Kuchtaninová, Ján Péti, Mário Tóth a Veronika Zvirinská. ĎAKUJEME!

sk_SKSlovenčina