ServiceNow je technologická platforma, ktorá zahŕňa sadu nástrojov pre potreby riadenia a správy celopodnikových procesov. Pomáha spoločnostiam spravovať digitálne pracovné toky pre podnikové operácie.

Vo všeobecnosti dokáže zjednodušiť všetky byrokratické procesy a vo výraznej miere tak uľahčiť biznis. ServiceNow vznikol v roku 2004 ako konkurencia veľkým hráčom typu IBM či Hewlett Packard. Hlavnou výhodou tejto platformy je skutočnosť, že ide o kontentný systém, ktorý sa vo svojej platforme snaží zahrnúť širokú škálu toho, čo môže obchod alebo podnik potrebovať.

„Množstvo podobných produktov ponúka len čiastkové služby, zatiaľ čo ServiceNow je komplexný. Snaží sa poskytovať užívateľovi služby tak, aby na vyriešenie problému nepotreboval milión toolov/nástrojov.A hoci sa stále točí okolo IT service manažmentu, v súčasnosti už zahŕňa aj širokú škálu predefinovaných aplikácií, akými sú napríklad agile development alebo projektový manažment, či môžnosť vytvoriť vlastné moduly a aplikácie, vizualizácie či portály,“ objasňuje Veronika Staruchová, Senior Business Consultant.

Automatizácia a uľahčenie

Platforma ServiceNow ponúka kompletný servis, ktorý prináša pridanú hodnotu pre zákazníka, optimalizáciu a automatizáciu využitím ITIL procesov. Obmedzuje papierovanie, automatizuje a uľahčuje prácu.

Medzi aktuálnych klientov Fpt Slovakia využívajúcich ServiceNow patria napríklad veľký energetický gigant spoločnosť EON či líder na trhu v USA v oblasti multimédií a IT riešení. Aktuálne v spoločnosti pôsobí tím ServiceNow špecialistov a bude sa rozrastať. V Košiciach sa v najbližšej dobe obsadzuje 5 juniorských a seniorských pozícií.

Hľadajú sa juniori i seniori

Pracovná ponuka je to naozaj atraktívna.

„Na trhu je množstvo programátorov, ktorí sa od začiatku zahĺbia do jednej konkrétnej technológie a keď ju obsiahnu, dosiahnu svoj vrchol a vyhoria. V prípade ServiceNow obsiahne programátor množstvo technológií naraz, čakajú ho neustále výzvy a maximálna rôznorodosť,“ naznačuje Veronika.

Za povšimnutie tiež stojí skutočnosť, že nástupné platy pre developerov ServiceNow sú naozaj slušné, spoločnosť Fpt Slovakia zabezpečuje i mentorstvo juniorov a kariéra v spoločnosti je sľubná a rýchla.

Viac k otvoreným pozíciám v oblasti ServiceNow nájdeš na:

Junior ServiceNow Developer

Junior JavaScript Developer

sk_SKSlovenčina