Praha 18. júla 2022 – Vietnamská skupina FPT je jedna z najväčších celosvetových technologických spoločností. Ponúka široké portfólio ICT služieb, od dátových centier a telekomunikačných služieb až po softvérové riešenia v oblasti digitálnej transformácie. V súčasnosti má skupina zastúpenie v 26 krajinách v Ázii, Európe, Austrálii a Amerike. Na Slovensku je spoločnosť od roku 2004 a o 10 rokov neskôr prišla aj na český trh. Činnosti spoločnosti boli prezentované účastníkom Česko-vietnamského guľatého stola venovaného energetike (Czech-Vietnamese Energy Roundtable), ktorý sa konal 29. júna 2022 v rámci 7. zasadnutia medzivládnej Česko-vietnamskej spojenej komisie pre hospodársku spoluprácu.

Digitalizácia poháňa aktuálny vývoj. Ponúka škálu riešení v oblasti SAP, riadenia firemných procesov a automatizácie, vývoja a testovania aplikácií a cloudové služby,“ vysvetľuje Martin Mareš, Co-Managing Director CEO FPT Czech, a dodáva: „V Českej republike sa špecializujeme na SAP riešenia a postupne rozširujeme záber našej špecializácie do novovznikajúcich technológií. Sme veľmi radi, že máme príležitosť predstaviť našu činnosť na takejto významnej udalosti.“

FPT Group má viac ako 37 000 zamestnancov na celom svete. Na Slovensku a v Česku ich počet už prekročil štyri stovky a spoločnosť ďalej rastie. „Na Slovensku patrí FPT k najatraktívnejším zamestnávateľom, čo okrem iného dokazuje aj opakované víťazstvo v ankete Najlepší zamestnávateľ v rokoch 2018 až 2021. V českej pobočke chceme nasledovať tento príklad a veríme, že sa nám podarí prilákať ďalšie talenty z radov ICT odborníkov,“ uzatvára Mareš.

Tlačová správa

sk_SKSlovenčina