V rámci 35. výročia FPT Corporation sa zakladatelia FPT rozhodli navštíviť niekoľko zahraničných pobočiek, aby tak osobne spoznali ľudí, ktorí sa podieľajú na úspešnom napredovaní jedného z najsilnejších hráčov na svetovom IT trhu. Vyvrcholením tzv. Happy Tour, v rámci ktorej počas 2-týždňovej cesty navštívili pobočky v Ázii a Európe, bola bezpochyby návšteva Fpt Slovakia.

Prvotným impulzom zrealizovať takúto výnimočnú cestu bola jedinečná príležitosť spoznať a porozprávať sa so zamestnancami v iných krajinách, ktorí sa snažia upevňovať pozíciu FPT na svetovom trhu prostredníctvom projektov pre strategických zákazníkov. Nemenej dôležitým aspektom tejto návštevy bolo dozvedieť sa viac o kľúčových projektoch, na ktorých jednotlivé pobočky pracujú, ale hlavne spoločne osláviť významné narodeniny v priateľskej a uvoľnenej atmosfére.

women in IT

Zamestnanci Fpt Slovakia privítali zakladateľov v duchu slovenských tradícií v kroji, s chlebom a soľou. Využili ich prítomnosť a možnosť dozvedieť sa priamo od nich o zrode a vzrušujúcej ceste rozvoja FPT počas uplynulých 35 rokov. V mene zakladateľov sa im prihovoril podpredseda FPT Mr. Bui Quang Ngoc, ktorý počas svojich úvodných slov zdieľal úspešný príbeh spoločnosti FPT, pričom zdôraznil, že na “miliardovej” ceste FPT má Fpt Slovakia neoceniteľný význam.

„Cieľom FPT Software je stať sa v blízkej dobe 5 miliardovou spoločnosťou s rýchlo rastúcim obchodom a výskumom, ktorá bude poskytovať služby tisíckam klientov po celom svete. Fpt Slovakia so svojím tímom expertov bude z pozície najzamestnávateľa aj naďalej významnou súčasťou tohto príbehu,” dodal výkonný riaditeľ Fpt Slovakia, Coi Tran.

Po oficiálnom úvode mali zakladatelia FPT príležitosť a jedinečnú šancu nazrieť do „zákulisia” projektov slovenskej pobočky a porozprávať sa nielen s manažérmi, ale aj priamo s developermi a testermi našich projektov.

„Keď som sa prvýkrát stretol s jedným zo zakladateľov, zástupcom generálneho riaditeľa FPT pánom Tran Dang Hoa, ešte som nepracoval pre FPT. Po rozhovore s ním som dostal možnosť cestovať do Vietnamu, čo bol jeden z najväčších zážitkov v mojom živote. Dnes je to už takmer 5 rokov a svoje rozhodnutie neľutujem. Bolo mi veľkou cťou stretnúť sa dnes s ostatnými zakladateľmi a ukázať im nielen výsledky mojej práce, ale aj vízie ďalšieho rozvoja FPT v oblasti IoT a Inteligentného riadenia budov,” prezradil svoje dojmy z návštevy Tomáš Lörinc, jeden z developerov v Fpt Slovakia, ktorý vzácnej návšteve prezentoval unikátne technológie, na ktorých pracujeme.

FPT Genom

Na záver podpredseda FPT Mr. Bui Quang Ngoc odovzdal výkonnému riaditeľovi Fpt Slovakia, Coi Tranovi, ako poďakovanie symbolický dar v podobe FPT Génu, ktorý predstavuje obraz spoločného ducha a kultúry FPT. Ďalej vyjadril aj nádej, že Fpt Slovakia vo svojom úsilí vytrvá a bude aj naďalej žiariť na ceste za úspechom, ktorý posúva flotilu FPT medzi najúspešnejšie medzinárodné IT spoločnosti dneška.

sk_SKSlovenčina