Aké nástroje sú pre firmy najzaujímavejšie? Predsa tie, ktoré šetria nielen náklady, ale aj čas zákazníka a ich funkcionality prekonajú všetky očakávania. Jedným z takých je aj šikovný software XAMS od firmy Xiting, ktorý pomáha spoločnostiam pri ochrane a zabezpečení dát automatizovaním cenovo nákladných a časovo náročných úloh. Sme právom hrdí, že na konfigurácii tohto užitočného nástroja XAMS – Xiting Authorizations Management Suite pre nášho významného  zákazníka, sa podieľali aj naši kolegovia z tímu autorizácií SAP AuthorisationABS. 
Čo XAMS vlastne ponúka? 

XAMS comes with the easier SAP security, thus with a practical solution of authorization project, re-design and maintenance of authorization roles, various analyses and creation of SAP security concepts in various modules. The customer can configure various areas within the authorization, such as the role of designer, architect or profiler. 

The advantage of the XAMS TOOL is the express creation of users or the activation of the “firefighter“ users. What's interesting is that there's a possibility to create a user and authorization according to your specific needs.  

Najvyužívanejšie funkcie XAMS 

Through XAMS we can create 1 user, but another user will be created in background with the SAP ALL profile, for the tool being able to watch his job on the system and in this way create an authorization report. Based on these data, XAMS suggests and assigns a permanent role to the user, while taking SoD conflicts into consideration. The creation of roles is then a matter of a few clicks and no further analysis is needed as all the potential dangers and risks will be shown.  

Naši kolegovia sledujú pre zákazníkov aj týždenné reporty autorizácií, ktoré vyhodnotia napríklad SoD konflikty. Funkcia role „profilovač“ ukáže, ktoré profily je potrebné aktualizovať a jedným klikom ich aj aktualizuje. Pomocou XAMS nástroja vytvárame aj dátových používateľov, ktorí dostávajú konštantné oprávnenie na 3 mesiace a aktivujú si ho iba v prípade potreby prenosu dát. 

Samozrejmosťou tohto nástroja sú aj rozsiahlejšie funkcie, na základe ktorých dokážu spoločnosti jednoducho, no zároveň účinne zabezpečovať ochranu dát. Nespornou výhodou je, že spoločnosť Xiting pri zakúpení licencie poskytuje aj rôzne manuály a podporu pri implementácii softwaru k existujúcim SAP systémom.

V nasledujúcom grafe vidíme rôzne oblasti, ktoré si vie zákazník nakonfigurovať v rámci autorizácie.

zdroj: Xiting – Your Expert for SAP Security

en_USEnglish