Vôňa vietnamskej kuchyne sa šírila Univerzitnou knižnicou Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) v stredu, 28. novembra 2018. Exotickú ázijskú krajinu sme sa študentom rozhodli priblížiť netradičným spôsobom. Ochutnávkou jedla a prezentáciou pracovných príležitostí priamo v FPT Software, vo Vietname.

„Vietnam je rastúca krajina, ktorej hrubý domáci produkt ročne rastie približne o 7 percent. Má bohatú kultúru a krásnu prírodu, má teda čo ponúknuť. Budujeme silnú a globálnu organizáciu a preto hľadáme talentovaných ľudí aj tu v Košiciach.” Povedal na stretnutí so študentami Technickej univerzity v Košiciach výkonný viceprezident FPT Software Tran Dang Hoa.

Vietnam a firmu zvedavcom prezentovali výkonní riaditelia slovenskej pobočky pán Tran Coi a pán Olaf Baumann. „Snahou je priblížiť život v FPT a priviesť ešte viac ľudí zo západu do Ázie, aby sme vytvorili skutočne globálny tím talentovaných ľudí. Okrem toho máme v pláne v priebehu troch rokov zdvojnásobiť náš tím v Košiciach, kde momentálne pracuje približne 260 ľudí,” priblížil plány Olaf Baumann.

Podujatiu predchádzalo stretnutie predstaviteľov firmy s vedením univerzity, ktorého výsledkom je nadviazanie spolupráce aj s FPT University. Košickí študenti tak získajú možnosť študovať priamo vo Vietname.Student

 

Priamo na podujatí sme vyskúšali pozornosť študentov. Opýtali sme sa ich na pár otázok o FPT Software, súvisiacich s prezentáciou ktorú práve videli. Dvoch z nich sme sa správne odpovede odmenili týždenným pobytom vo Vietname. Poletia na účet FPT.

Ak ťa láka cestovanie si IT pozitív a chceš si vychutnať život v meste akým je Hanoi, Da Nang alebo Ho Chi Minh City, ponúkame ti jedinečnú príležitosť. 

Exotiku Vietnamu si môže na rok okúsiť každý talentovaný IT-čkár. Stačí mat len chuť pracovať a prihlásiť sa na kariérnej stránke FPT

sk_SKSlovenčina