SmartHome

Fpt SmartHome je flexibilne rozšíriteľný IoT systém, pomocou ktorého môže konečný zákazník inteligentne riadiť domácnosť. Technológia spočíva v tom, že prostredníctvom mobilu môžete doma ovládať zásuvky, termostaty, senzory a iné zariadenia. Náš SmartHome je možné kombinovať aj so zariadeniami od iných výrobcov, napr. Alexa, Google Assistant, AL-KO, Philips hue, Medion, Samsung, Netatmo atď.

Vďaka SmartHome máte svoj domov vždy na dosah. Pomocou aplikácie môžete svoje žiarovky pohodlne ovládať odkiaľkoľvek. Inteligentný detektor pohybu alebo inteligentná kamera vám kedykoľvek ukáže, či sa niečo doma deje. Dokonca si môžete nechať povysávať dom alebo pokosiť trávnik pomocou inteligentnej kosačky.

Oblasť

Development

Software
Architecture

UX/UI dizajn

Projekt
Manažment

Testing

Riešenie

S využitím potenciálu cloudových technológií a služieb, implementácie firmware a vývoja mobilných aplikácií vytvárame multi-hardverovú IoT platformu, do ktorej je možné pripájať akékoľvek zariadenia od rôznych výrobcov. Naši špecialisti na hardvér a firmware vyvinuli Wifi Modul, vďaka ktorému sa zariadenia napojené na platformu stávajú tzv. „IoT ready“ a „smart“. Vyvíjame softvér pre obsluhu pripájaných zariadení, ktorý aktívne používa už niekoľko desiatok tisíc spokojných zákazníkov najmä v Nemecku. Samozrejmosťou je možnosť ovládania zariadení pomocou mobilných aplikácií, ktoré vyvíjame na mieru, podľa požiadaviek zákazníka.

Zároveň sme vyvinuli riešenie na vyhodnocovanie dát zozbieraných z prevádzky SmartHome ekosystému, ktoré využíva technológie a služby MS Azure a pomohli sme s migráciou tzv. SmartHome Controllera na novú hardvérovú platformu a operačný systém (z Windows CE na Linux Pulsar).

Na projekte vykonávame aj finálny testing pre jeho 100% spoľahlivosť. Náš SmartHome Lab umožňuje simulovať používanie rôznych zariadení bežnej domácnosti, vďaka čomu je možné vylepšovať, či pridávať existujúce funkcie inteligentnej domácnosti.

Technológie

React JS, React Nativep, C#, C++, Firmware development for Wifi DDK

“Pripraveným projekt praje” a ja som dostal unikátnu príležitosť: pridať neživú domácnosť ako ďalšieho člena rodiny. Využitím Google NLU, C# a plaču som pre zákazníka na zelenej lúke vytvoril integráciu pre Google Home, ktorá je v priemere osemnásobne rýchlejšia ako ich pôvodné konkurenčné riešenie a dovoľuje plynulú prirodzenú komunikáciu s ich Smart Home riešením. Dokonca som dostal príležitosť o tejto integrácii porozprávať aj na jednej z najväčších regionálnych konferencií VSE unIT.
Tomáš

Programmer Specialist

Ďalšie projekty:

E-mobility

Clone and delete

Kontaktuj nás

sk_SKSlovenčina