Spoločnosť FPT a Siemens Postal, Parcel & Airport Logistics podpísali Memorandum o porozumení, ktorého cieľom je podporiť spoluprácu v rôznych oblastiach vrátane inovatívnych softvérových technológií a poradenstva.

Spojením síl s FPT rozširuje Siemens svoju sieť strategických partnerov a rozvíja digitalizáciu logistiky. Dohoda tiež umožňuje spoločnosti Siemens rozšíriť svoje portfólio riešení špecifických pre zákazníkov s osobitným dôrazom na aplikácie Internet of Things (IO), školenia a užívateľsky nenáročné aplikácie.

FPT_SPPAL_Signing-Ceremony„Spolupracujeme so spoločnosťou Siemens, aby sme zistili, aké príležitosti by mohlo toto partnerstvo otvoriť,” povedal Pham Minh Tuan, generálny riaditeľ FPT. „Za týmto účelom sa už v novom aplikačnom centre MindSphere SPPAL v Dubaji uskutočnil Hackathon. Zvolením tohto prístupu založenom na spolupráci sme položili základy spoločného vývoja inovatívnych softvérových riešení.”

„Partnerstvom s FPT si posilňujeme kvalifikáciu v oblasti digitalizácie,” povedal Michael Reichle, generálny riaditeľ spoločnosti Siemens Postal, Parcel & Airport Logistics. „Prístup k takému veľkému množstvu odborníkov v oblasti informačných technológií spoločnosti Siemens a FPT nám umožní skrátiť čas uvedenia na trh, čo v tomto sektore znamená zásadný rozdiel.”

Siemens a FPT majú s úspešnou spoluprácou dlhoročné skúsenosti – napríklad s riešením digital twins a školeniami v oblasti MindSphere.