Vo svojom prejave na Nikkei Global Management Forum v Tokiu v Japonsku 13. novembra hovoril FPT predseda Truong Gia Binh o globálnej digitálnej zmene ako príležitosti pre Asociáciu juhoázijských národov (ASEAN).

Povedal, že s počtom obyvateľov približne 600 miliónov sa využitím digitalizácie ASEAN môže stať najkonkurencieschopnejšou ekonomikou na svete. Binh žiadal pre využitie technologických zmien zdieľanie digitálnych platforiem a voľný pohyb pracovných síl, kapitálu, zdrojov, tovarov a služieb v rámci hospodárskeho spoločenstva ASEAN – spoločného trhu, ktorý vstúpi do platnosti na konci roka. Zároveň varoval, že snaha o efektívnu prácu AEC bude veľkou výzvou.
Podľa komentára Nikkei, hoci voľnejší obchod v rámci regiónu urýchli rast, takisto prinesie Vietnamu výzvy, keďže krajina bude musieť nájsť spôsob ako si udržať kvalifikovaných pracovníkov, ktorých platy sú nižšie ako ich náprotivky inde. V tejto záležitosti nás pán Truong Gia Binh uistil, že FPT urýchli digitálnu transformáciu vo Vietname a ďalších krajinách ASEAN-u, pričom ponúkne digitálne platformy pre internet vecí a ďalšie internetové nástroje. FPT pracuje na vývoji mladých talentov, ktoré Binh nazýva „motor rastu“ spoločnosti. Do roku 2020 si FPT kladie za cieľ vytrénovať 10 000 vietnamských systémových inžinierov a vyšle ich do Japonska na obdobie šiestich mesiacov.
Cieľom spoločnosti je ostať poprednou IT spoločnosťou v oblasti juhovýchodnej Ázie a ročným nárastom o 30% v najbližších 15 rokoch, povedal pán Binh.
Nikkei, IMD a Harvard Business School sú hostiteľmi 17. ročníka Nikkei Global Management Forum. Dvojdňové sympózium spája generálnych riaditeľov popredných spoločností, kde si môžu vymeniť svoje predstavy v oblasti „Vytrvalé vedenie – urobiť ďalší krok dopredu”.