ServiceNow, alebo SNOW, ako ju ľudovo v Fpt Slovakia nazývame, je technologická platforma, ktorá zahŕňa sadu nástrojov pre efektívne riadenie a správu celo-podnikových procesov. SNOW odštartoval v Fpt Slovakia v roku 2017. Od jeho začiatku v ňom pôsobí Veronika Staruchová, na pozícii Senior Business Konzultant. Sama najlepšie vie, aké príležitosti ponúka platforma nielen zákazníkom, ale aj IT špecialistom, ktorí v nej pracujú.

Čo potrebuješ vedieť pred tým, než sa rozhodneš pre svoju prácu snov?  

Kedysi platilo, že ak mal uchádzač záujem o miesto v IT firme, musel mať vyštudovanú vysokú školu. Časy sa menia a FPT ponúka v rámci ServiceNow aj možnosť zlepšiť si svoje vedomosti a skúsenosti v IT oblasti.

„Dôležité je, aby mal uchádzač technický background. Vysoká škola s technologickým zameraním nie je podmienkou, ale je super, nakoľko samotnému študentovi dá veľmi dobrý rozhľad vo svete IT. Ak uchádzač nemá vysokú školu, prihliadame na projekty, ktoré má za sebou a taktiež na sebavzdelávanie, ktoré je v rámci IT veľmi dôležité,“ vysvetľuje Veronika a dodáva, že okrem programovania by mal uchádzač ovládať aj anglický alebo nemecký jazyk.   

Okrem životopisu je dôležitý aj pohovor, ktorý je zložený z viacerých častí. Jadro pohovoru prebieha v anglickom jazyku. „Dĺžka pohovoru a jeho náročnosť závisí od úrovne, ktorú uchádzač ovláda. Keď sme si istí, že uchádzač ovláda angličtinu na dobrej úrovni, zbytočne to nenaťahujeme. Taktiež verifikujeme ich znalosti z IT, pričom im zvykneme dať aj zadanie v podobe logického príkladu alebo príklady z JavaScriptu v prípade, ak je kandidátom junior, alebo uchádzač o akadémiu. Taktiež sa oboznamujeme s úrovňou vedomostí každého kandidáta v rôznorodých oblastiach ServiceNow, ktoré naši zákazníci požadujú. Zhoda medzi IT špecialistom a naším zákazníkom je preto veľmi dôležitá.“ 

FPT ServiceNow vzdelávací program ťa pripraví na skutočný život IT špecialitu  

Po úspešnom pohovore nastáva prvý deň v práci snov, ktorý je skôr administratívny. K Veronike a ďalším mentorom sa dostaneš až na druhý deň, počas ktorého začne tvoja tréningová cesta.

„S kolegom sme pripravili tréningový plán, ktorý je plný rôznych tém a úloh. Ide predovšetkým o praktické zadania, ale kde tu sa nájde aj teoretická časť, ktorú musí každý juniorný ajťák ovládať. Na konci každého zadania je hodnotenie s mentorom, počas ktorého musí svoje znalosti odprezentovať.“

Tréning ťa naučí všetko o platforme ServiceNow, takže nebudeš hodený do vody. Práve naopak, naši mentori ti budú neustále po ruke a pomôžu ti v tvojom kariérnom IT rozvoji. Po určitom čase môžeš z juniornej pozície prejsť na mediora či seniora – záleží od tvojej šikovnosti.  

Práca na platforme ServiceNow nie je monotónna, aj práve preto je taká obľúbená. Môžeš sa naučiť veľa z oblasti developmentu, testingu, architektúry, alebo aj z oblasti biznis analýz – je už na tebe, ktorú oblasť budeš chcieť rozvíjať. Od apríla prešlo bránami nášho vzdelávacieho programu už viacero IT nadšencov a stále hľadáme do nášho tímu ďalších.   

„Na tejto platforme som od jej začiatku, kde sme začínali dvaja, ja a kolega developer. Mali sme len jedného zákazníka a čo je na tom najlepšie, stále pre neho pracujeme. Máme dobré vzťahy a čo je pre nás prínosom, je jeho pozitívna spätná väzba, ktorá nám umožňuje rásť. Aj preto do nášho tímu hľadáme ďalšieho zanietenca,“ dodáva na záver Veronika 

Momentálne do nášho tímu SNOW hľadáme kolegov, ktorí majú chuť učiť sa a zároveň pracovať na svetových projektoch globálnych klientov. Ak ťa táto ponuka zaujala, máš nejaké IT skúsenosti a nebojíš sa, napíš nám a my ťa radi privítame v našom tíme SNOW. 

sk_SKSlovenčina