Ako najlepšie predstaviť kultúru firmy? Prostredníctvom jej kolegov. A tak sme sa ich opýtali, čo im práca v FPT prináša, čo sa im skutočne podarilo a na čo sú hrdí a vytvorili rubriku Success Story.

ONDREJ VANCÁK, IT Application Administrator

V mojej práci pre Fpt Slovakia som začínal už ako skúsený administrátor, ktorý sa učí opäť niečo nové. Platformy pre webové aplikácie, nástroje používané pri vývoji softwaru a zopár produktov pre software. Malé aplikácie, zopár používateľov, one man show.

Vždy som mal rád pestré povinnosti, ktoré mi dovolili učiť sa pracovať s mnohými technológiami, platformami a takto si rozširovať obzory. Túžil som však mať aj smer, v ktorom môžem ísť do hĺbky. V súčasnosti sú to tzv. “collaboration tools”. Spolu s mojím rozvojom postupne rástlo aj využitie týchto nástrojov používaných našim zákazníkom. Začínal som s jednoduchými úlohami z ktorých sa postupne stali projekty. Pribudli migrácie, dizajny, až po návrh nových prostredí. Tu som mohol naplno využiť všetky moje skúsenosti. Atlassian Jira, Atlassian Confluence, Slack, Trello, databázy, autentifikačné protokoly.

Pribudol kolega. Pribudol ďalší a z jedného človeka sa stali traja, ktorí sa môžu na seba spoľahnúť a na ktorých sa vie spoľahnúť aj zákazník. Z pár používateľov sa stali tisíce ľudí, ktorí majú úžitok z našej práce. Rozšírenie tímu nám umožnilo väčšiu špecializáciu. A každý z nás sa vďaka tomu môže venovať aj iným zaujímavým smerom (clouds, CI/CD nástroje, SW development).

Práca v FPT mi priniesla veľa aj vďaka tomu, že nemám pocit klasického “korporátu”. Žiadne priehrštie procesov a neosobných nástrojov, ale možnosť riešiť mnohé priamo s ľuďmi a nebyť iba položkou v tabuľke.

POMÁHAM SPOLUPRACOVAŤ. Ale súčasne som člen skvelého tímu ľudí, ktorí v tom pomáhajú aj mne.

sk_SKSlovenčina