Náš konateľ, pán Olaf Baumann sa spolu s ďalšími top zástupcami FPT zúčastnil v januári Svetového ekonomického fóra a ďalších dvoch prestížnych konferencií.

World Economic Forum (WEF) v Davose (Švajčiarsko) je miestom stretnutia pre približne 3 000 top manažérov, politikov a celebrít z celého sveta. Tento rok aj za účasti FPT, premiéra Vietnamu, CEO Microsoft, prezidentom Bank of America, CEO Siemens atď.

WEF_3Následne sa FPT delegácia presunula do Nemecka, kde sa zúčastnila prestížnych konferencií. Prvá – Strategisches IT Management Meeting bola krátkym CIO summitom s viac ako 500 účastníkmi (v Mníchove). Druhá – Energie Handelsblatt Tagung je najväčšou udalosťou energetických spoločností v nemecky hovoriacich krajinách (DACH región) s viac ako 1 200 účastníkmi, vrátane osobností ako p. Johannes Theyssen (CEO EON), p. Peter Terium (CEO Innogy) a iných top predstaviteľov z EnbW, CEZ a iných energetických spoločností. Konferencia bola v Berlíne.

Mali sme príležitosť v týchto dňoch položiť pár otázok o týchto udalostiach p. Olafovi Baumannovi.

WEF_1Čo bol hlavný účel účasti FPT na týchto podujatiach?

OB: Summit v Davose a naša účasť na konferenciách v Nemecku je súčasťou nášho nového program / prístupu “Whale hunting”. Aktivity pomohli zlepšiť viditeľnosť FPT v Európe. Dr. Binh mal v Mníchove prezentáciu na tému Digitálna Transformácia a ja v Berlíne na tému Cloudifikácia.

Aké boli horúce témy / trendy, o ktorých lídri najviac hovorili (v súvislosti s našim odvetvím)?

OB: Hlavnou témou je Industry 4.0 a digitalizácia v energetickom priemysle – príležitosti a hrozby.

Čo na Vás na týchto podujatiach urobilo najväčší dojem? WEF_2

OB: Bol som naozaj ohromený v Davose a síce obrovským počtom vysoko postavených ľudí na jednom mieste a zaistením bezpečnosti. Napriek náročnej príprave celého FPT tímu verím, že túto snahu v blízkej budúcnosti zužitkujeme, keďže už je zo summitu naplánovaných dosť veľa následných aktivít a stretnutí.

Vyplývajú zo stretnutí ďalšie aktivity a čo konkrétne?

OB: Iste. To je hlavný dôvod prečo sme tam boli. Rečou čísel – máme planovaných v krátkodobom horizonte takmer 30-ku stretnutí s top predstaviteľmi rôznych spoločností: z Davosu 9, CIO summit 10 a Energy summit 10.

ITManagementConferenceAké budú aktivity sales / presales v ďalšom období (FEB – MAREC)?

OB: konkrétne – koncom februára príde do Európy p. Viet Anh (CEO FSOFT). Už sme s ním naplánovali prvý míting v Düsseldorfe, kde sa okrem iných stretne s celosvetovým CIO spoločnosti Henkel.

 

Poznámky / obrázky (zhora nadol):
Obr. 1 – raňajky FPT predstaviteľov so zástupcami niektorých dôležitých spoločností počas WEF v Davose
Obr. 2 – obed s ďalšími dôležitými hosťami počas WEF
Obr. 3 – stretnuite CEO Fpt Slovakia, p. Olafa Baumanna s priemérom Vietnamu, p. Nguyễn Xuân Phúc
Obr. 4 – Dr. Binh (Chairman FPT korporácie – v strede) na stretnutí s predstaviteľmi SWB