FPT Complex – štvrtý a najväčší kampus FPT Software – bol oficiálne otvorený 22. apríla 2016.

Inauguračná slávnosť nasledovala za témou “Zelený kampus” a konala sa za účasti zástupcov mestskej rady Da Nang-u, senior predstaviteľov FPT, 90 predstaviteľov najväčších zákazníkov FPT Software a prítomnosti mnohých národných i medzinárodných novín.

FComplex07_bridview_for web

FPT komplex známy ako prvý projekt vo Vietname navrhnutý v nariadení 2013 Ministerstva Stavebníctva ako “zelená” kancelária sa začal budovať 13. augusta 2014. Moderný dizajn pomôže kampusu ušetriť 21 % elektrickej energie, 32 % vody a 20 % energie využívaním zelených materiálov. Vo fáze 1 sa očakáva, že FPT Komplex privíta prvých 3 200 zamestnancov, ktorých úlohou bude uspokojovať rastúce potreby ľudských zdrojov a s plnou kapacitou 10 000 ľudí bude fungovať od roku 2020.

FPT komplex spĺňa štandardy modernej architektúry s harmóniou medzi krajinou a pracovným priestorom. Stavebné materiály sú veľmi šetrné k životnému prostrediu a vyrobené s použitím moderných technológií.

V decembri 2014 získal FPT Complex certifikáciu EDGE (znamenitosť v dizajne pre väčšiu efektivitu) Medzinárodnej finančnej korporácie (IFC) pre efektívne využívanie zdrojov. Bol tiež vybraný za budovu, ktorá bude reprezentovať mesto Da Nang na Dňoch Architektúry 2015.