PRAHA 31. 5. 2023 – Spoločnosť Fpt Czech, s.r.o. štartuje novú éru otvorením pobočky v moderných priestoroch administratívnej budovy City Element v Prahe. S rozširovaním svojich služieb mimo SAP portfólia do ďalších oblastí, akými sú Salesforce, ServiceNow, Java a Testing, vzniká aj potreba rastu spoločnosti prostredníctvom naberania nových IT špecialistov. Zároveň však pre ich plnohodnotné fungovanie je nevyhnutné vytvoriť reprezentatívny priestor, pretože aj napriek benefitu práce z domu, je potrebné neustále rozvíjať vzťahy v kolektíve aj stretnutím pri káve či zaujímavej diskusii.

Strategickou kombináciou nových kompetencií, inovatívnej vízie delivery centra a rozšírenej kapacity skúsených ľudí sme nadviazali na úspech slovenskej pobočky. V jednej z najprestížnejších súťaži z oblasti recruitu, HR a marketingu, Recruitment Academy Awards, sme zožali výnimočný úspech v podobe druhého miesta v kategórii Náborová kampaň roka.

Spoločnosť Fpt Czech ako súčasť globálneho korporátu je silným hráčom nielen na domácom, ale i medzinárodnom trhu, a to aj vďaka silnému tímu a nadštandardným podmienkam.

Najdôležitejšou súčasťou dobre fungujúcej a rýchlo sa rozvíjajúcej spoločnosti, ktorá dokáže uspieť na dravom trhu v IT segmente, sú tri silné piliere. Prvým je ponúknuť ľuďom prácu, ktorá bude ich hnacím motorom a bude ich napĺňať. Ďalším predpokladom úspechu je zaistiť, aby zamestnanci nestagnovali a mohli sa neustále rozvíjať v preferovanej oblasti. V neposlednom rade sa ľudia, ako jedna z najdôležitejších súčastí spoločnosti, musia cítiť príjemne a šťastne v rámci kolektívu,“ prezradil Martin Mareš, jeden z konateľov spoločnosti.

História Fpt Czech sa začala písať v roku 2014, kedy vznikla ako dcérska spoločnosť Fpt Slovakia a súčasť globálneho korporátu Fpt Software, ktorý patrí medzi 100 najlepších outsourcingových IT spoločností vo svete. Prosperujúce pobočky má takmer na každom kontinente, a to v Európe, Ázii, Amerike či Austrálii. V roku 2022 sa pôsobnosť Fpt Czech, s.r.o. rozrástla a na základe jej širšieho portfólia kompetencií oslovila aj viacero nových zákazníkov, čo si vyžiadalo ďalší rast a nábor skúsených zamestnancov.

sk_SKSlovenčina