11. január bol svedkom vzniku novej divízie FPT Software – FPT Global Automotive (FGA).

Riaditeľ novej divízie, pán Nguyen Duc Kinh povedal:„Sme hrdí na to, že sme sa stali priekopníkmi v novej iniciatíve FPT Software zamerať sa na špecializované domény. Očakávam, že obchodná jednotka významne porastie ako v rozsahu tak v kvalite v automobilovom priemysle, takže výrobky a riešenia FPT Softvéru sa v budúcnosti pri autách široko uplatnia“.

Zriadenie FGA je v súlade so stratégiou spoločnosti tak, aby bola viac sústredená na priemysel. V roku 2015 spoločnosť predstavila tiež jednotku Global Delivery Utility so zameraním na energetický priemysel, po akvizícii spoločnosti RWE IT Slovakia v roku 2014.

S pomocou viac ako 1 500 kvalifikovaných inžinierov poskytuje FPT Software služby pre početných zákazníkov v automotive už takmer 10 rokov. Ponúkame Vývoj vstavaných systémov (Embedded systems) a overovacie služby (Infotainment, Dashboard, Pripojené Rádio, AUTOSAR / LIN / CAN); podporu pre zákazníkov v oblasti Product Lifecycle Management: CAD / CAM (vývoj pred poskytovaním podporných služieb, analýzu a simulácie, 3D vylepšenia a 2D kreslenie, certifikáciu a overovanie).