Vytvorili sme si online školu. 40 % spoločnosti vzdelávame na platforme MS Teams, dokopy tvoria 34 tried. Intenzívny kurz nemeckého jazyka sme odštartovali vo virtuálnom priestore už pred 2 mesiacmi. Realizujeme ho v čase, kedy ľudský kontakt chýba a práca na home office prináša ešte väčšiu časovú flexibilitu. Aj preto sme si na vzdelávanie vybrali partnera – jazykovú školu, ktorá má dostatočný počet flexibilných lektorov.

Pôsobíme medzinárodne, no až 70 % našich servisov dodávame práve pre nemecky hovoriacich klientov. Dobré technické zručnosti, kvalita služieb a orientácia na zákazníka je pre nás samozrejmosťou. Ako jeden z kľúčových faktorov pre dlhodobú spoluprácu sa však ukazuje znalosť nemeckého jazyka – v odbornej aj každodennej komunikácii. Preto sme sa rozhodli venovať sa nemčine intenzívnejšie a systematickejšie.

Táto vízia je úzko prepojená s celofiremným rozvojom. Naším cieľom je byť bližšie k zákazníkovi, rozprávať jedným jazykom, lepšie mu porozumieť. Tak môžeme naše služby poskytovať ešte lepšie,“ povedal Dodan Vojtko, vedúci Delivery Centra Fpt Slovakia.

AKO VYZERÁ NÁŠ ONLINE KURZ?

Učíme sa, ale aj hráme, aby sme kolegov udržali motivovaných. Kvízy prostredníctvom platformy Kahoot, odporúčania na zaujímavé články, videá či Youtube kanály sú samozrejmosťou, popritom súťažíme o zaujímavé ceny. Aj vďaka tomu sa nám darí nenútene sledovať progres. Nevynechávame však ani úvodné a záverečné testovania a hodnotenia našou jazykovou školou. Zaujíma nás názor kolegov a spätná väzba, na základe ktorej by sme vedeli kurz a interné vzdelávanie zlepšiť.

Aj keď sa v našej virtuálnej škole motivujeme rôznymi spôsobmi, najväčšia motivácia vychádza prirodzene od jednotlivca a jeho chuti učiť sa. Máme víziu posunu v nemeckom jazyku  minimálne o jednu úroveň – interne túto iniciatívu voláme aj „LEVEL UP“.

 Tešíme sa flexibilite a ochote našich kolegov zmeniť ,modus operandi‘. Oceňujú úsporu času, keďže sa vzdelávanie deje v rámci pracovnej doby, bez nutnosti presunu na iné miesto. Doslova náš kurz vyzerá takto: Sedím, dám si kávu a učím sa nemčinu,“ zhodnotila Lucia Tomková, HR manažérka Fpt Slovakia.

Pre viac benefitov si pozri našu kariérnu stránku.

sk_SKSlovenčina