Technický pokrok, digitalizácia a zosieťovávanie zariadení je jednou z charakteristík súčasnej doby. Dnes nie je inteligentné ovládanie domácnosti žiadnou neznámou témou. Ide o veľký trend v zahraničí, ktorý pomaly prichádza aj na Slovensko. Pritom u nás, v Fpt Slovakia máme tím ľudí, ktorí stáli pri jeho zavedení, testovaní a dnes dokonca implementuje nové funkcionality pre nové zaradenia.

Smart HOME LAB  3

3. októbra 2018 sme u nás v FPT otvorili SmartHome Lab. Laboratórium umožní simulovať používanie rôznych zariadení bežnej domácnosti v prostredí SmartHome. Vďaka interakcii IT špecialistov so systémom bude možné vylepšovať existujúce funkcie inteligentnej domácnosti. Bonusom praktického užívania systému v laboratóriu bude aj možnosť pridávať nové funkcie či príkazy, ktoré ešte viac zvýšia komfort „smart“ užívateľa.
Kolegovia v deň otvorenia labu sprístupnili aplikáciu, ktorú sme si mohli stiahnuť a sami si vyskúšať obsluhu SmartHome zariadení. Ak niekto našiel bug, vyhral sladkú odmenu.

Najviac SmartHome zariadení na meter štvorcový nájdete práve tu. Pracujeme na vývoji a testovaní inteligentnej domácnosti, ktorá raz bude aj u vás. Toto laboratórium spája najnovšie IT technológie a um šikovných Košičanov,” povedal počas slávnostného otvorenia SmartHome Labu Jozef Vojtko, Vice Director v Fpt Slovakia.

Smart HOME LAB  2Na projekte SmartHome sa v FPT podieľame na úrovni ovládania a správania sa zariadení, ale aj na úrovni vizuálu. Vyvíjame ho pre európsku energetickú spoločnosť innogy SE, ktorá je klientom FPT Software. Pre systém zabezpečujeme podporu 24 hodín, 7 dní v týždni.

V rámci vývoja a zabezpečenia testingu v FPT sú zaintegrované aj platformy a zariadenia tretích strán, nielen funkcie zariadení značky innogy. „Asi najzaujímavejšími spoločníkmi projektového tímu sú Alexa a Google Home – naši asistenti, s ktorými sa vieme porozprávať a hlasom ovládať smart zariadenia. Čoskoro pribudne do inventára robotická kosačka, takže správu domu postupne rozšírime aj o záhradu,“ povedala Katka Kicáková, senior test konzultant v SmartHome Labe.

Smart HOME LAB  4

Inteligentný správca domu sa dokáže postarať nielen o vašu domácnosť, ale aj o vašich najbližších. V prípade vašej neprítomnosti dozrie na starších ľudí a pri akejkoľvek neštandardnej situácii vám zašle správu s informáciou a vy sa budete môcť rýchlo vrátiť domov alebo inak riešiť aktuálny problém. SmartHome vás možno ušetrí aj od nejednej manželskej hádky… To však nepatrí medzi základné funkcie, ktorých spoľahlivosť vie Fpt Slovakia garantovať.