Dňa 28. apríla 2016 sa v Kasárňach/Kulturparku uskutočnil tlačový brífing košického IT Valley pri príležitosti celosvetového IT Girl’s Day, počas ktorého sme si mohli vypočuť sedem úspešných žien z biznis a akademickej IT sféry.

IT Girls_2016_3

Celosvetový deň žien v IT ponúka možnosť odprezentovať „mužský svet IT“ ženám. Nás veľmi teší, že medzi zástupkyňami týchto úspešných žien bola aj naša kolegyňa z Fpt Slovakia – Zuzana Lacková, ktorá prezentovala svoju cestu svetom IT.

Akciu zorganizovalo združenie Košice IT Valley, ktoré reprezentuje vyše 50 organizácií a/alebo spoločností, ktorých zamestnankyne a študentky sú príkladmi toho, že ženy v IT dnes menia svet. Sú to dcéry, kamarátky, priateľky, kolegyne, manželky, mamy. Sú to však aj študentky IT, IT administrátorky, programátorky, IT architektky, IT testerky, IT projektové manažérky či manažérky. Sú úspešné a vedia, čo chcú. Chcú rozvíjať seba a svoju kariéru práve tu na Slovensku, v Košiciach.

Na záver chceme aj touto cestou poďakovať všetkým našim ženám / spolupracovníčkam v FPT, bez ktorých by bola práca vo firme istotne menej zaujímavá a obohacujúca a prajeme im veľa úspechov v ich ďalšej práci.