Ako najlepšie predstaviť kultúru firmy? Prostredníctvom jej kolegov. A tak sme sa ich opýtali, čo im práca v FPT prináša, čo sa im skutočne podarilo a na čo sú hrdí a vytvorili rubriku Success Story.

Milan Peťko, Senior ABAP Developer

Okolo roku 2006 som sa rozhodol skúsiť niečo úplne iné, dokonca niečo iné ako som pôvodne študoval. A prečo práve FPT? Poznal som pár ľudí z FPT, s ktorými som pracoval na spoločných projektoch ešte ked som pracoval na univerzite. Firma FPT ( RWE ) v Košiciach ešte len začínala a teda kolektív sa ešte len utváral. Po niekoľkých pohovoroch a pár testoch som sa zrazu stal oficiálnym SAP konzultantom pre nemeckého zákazníka. Kedže moja nemčina mala a stale má ďaleko k dokonalosti, z pozície konzultanta som sa presunul na pozíciu developera. Až teraz sa to všetko rozbehlo. Učil som sa programovanie. Prešiel rôznymi školeniami, prvými projektami, postupne sa zo mňa stával ABAP programátor. Prišli prvé úspechy, prvé uznania a to človeku dodá sebavedomie a motiváciu, ale aj určitú zodpovednosť odviesť kvalitnú prácu.

Zo začiatku to boli rôzne supporty na existujúce projekty v SAPe, neskôr spolupráca na vývoji projektov, až sa človek dopracoval k stavu, kedy riešil projekty samostane, resp. s projektovým teamom. Momentálne pracujeme na mobilných aplikaciach s prepojením na SAP backend, občas poriešit nejaký ten support, či naprogramovať SAP transakciu ušitú na mieru pre zákaznika. Niekedy, keď mám nápad na zaujímavý projekt, cítim podporu od zamestnávateľa a môžem sa realizovať aj s kolegami v rámci interného projektu.

Teraz, po 15 rokoch práce pre FPT na pozícii senior ABAP Developera, môžem povedať, že neľutujem svoje rozhodnutie nastúpiť do FPT. Spoznal som pár zaujímavých ludi. Som spokojný, pretože som sa naučil zaujímavé veci, pretože mám prácu, ktorá ma napĺňa, ba dokonca mám pred sebou aj výzvy „Ich lerne immer noch Deutsch“. Som spokojny, pretože práca ABAP developera je stale zaujímavá a vo svete žiadaná.

sk_SKSlovenčina