30. marca sa v Hanoji konal workshop Vietnam National Startup Initiative.

Akcia prilákala asi 50 hostí, vrátane predstaviteľov Ministerstva vedy a technológie, Ministerstva školstva a vzdelávania, Vietnamskej Softvérovej Asociácie a zástupcov z významných firiem vo vietnamskom zakladajúcom ekosystéme, ako sú investičné fondy, podniky, združenia, vzdelávacie inštitúcie atď.

V rámci tohto programu podpísali FPT a Dragon Capital Group dohodu o spolupráci o zriadení Vietnam Innovative Startup Accelerator (VIISA). VIISA bude otvorený fond s účasťou mnohých veľkých podnikov a investičných fondov, ktorých zakladateľmi sú FPT a Dragon Capital Group. Fond sa zameriava na tréning, investovanie a podporu vietnamských startupových skupín v oblasti informačných technológií, internetu a financií. Prvý startupový urýchľovací tréningový kurz VIISA je očakávaný v druhom štvrťroku 2016.

Zriadenie VIISA bolo odozvou na národný program na výstavbu Vietnamského startupového ekosystému spustenom Ministerstvom vedy a technológie. VIISA vytvorí nový startupový ekosystém, aby pomohol s cieľom, ktorým je mať vo Vietname 5000 technologických firiem do roku 2020. Zakladatelia potvrdili, že urobia všetko pre to, aby sa VIISA stalo centrom pre spojenie vietnamských startupov s podnikmi a investormi po celom svete. V súčasnej dobe sa FPT a Dragon Capital Group snažia dostať medzi Top 500 podnikov vo Vietname ďalšie mená, ako aj fondy a startupové inkubátory po celom svete s cieľom budovať a rozvíjať VIISA.

Startups

Výkonný predseda Dragon Capital Group, pán Dominic Scriven OBE, hovorí: “Veríme v informačné technológie a mobilnú revolúciu. Myslíme si, že motor rastu ekonomiky v nasledujúcom desaťročí bude spočívať v inovatívnych startupov, ako vidíme dnes. Tým, že začíname pracovať na tomto programe, dúfame, že urýchlime komercializáciu a aplikáciu inovatívnych technológií vo Vietname.”

Po vyhlásení založenia VIISA podpísali zakladajúci členovia memorandum o dohode o rozvoji startupových činností na univerzitách a stredných školách, vrátane VNU Univerzity Inžinierstva a Technológií, Hanojskej Univerzity Vedy a Technológie, FPT Univerzity a Hanoj ​​- Amsterdam High School.