V dňoch od 13. do 15. januára 2016 sa FPT Software zúčastnila výstavy Automotive World Expo 2016 v Tokiu v Japonsku, aby predviedla inovatívne riešenia spoločnosti pre automobilový trh.

Je to už druhýkrát, čo sa spoločnosť zúčastnila tohto eventu. Automotive World Expo je kombináciou výstav a konferencií špecializujúcich sa na témy, ako je automobilová elektronika, vzájomná interakcia automobilov, EV/HEV/FCV, technológia spracovania a pod. Výstava združuje inžinierov z automobiliek a Tier 1 dodávateľov ako je Toyota, Nissan, Honda, Mazda, Mitsubishi, GM, Hyundai, Bosch, Denso a mnoho iných z celého sveta.

V tomto roku priniesla FPT Software so sebou nové riešenia, ktoré zaujali väčšinu účastníkov akcie. Niektoré z príkladov – “Model-based” vývojové služby, vývojové služby na báze Infortainment, ktoré pomáhajú autám pripojiť sa na Internet, alebo smartfóny, poskytujúc tak užitočné informácie a služby v oblasti zábavného priemyslu pre užívateľov. Môžeme uviesť aj iné riešenia ako napr. podporné riešenie autonómnych vozidiel, softvér na odhadnutie vzdialenosti medzi vozidlom a auta pred vami, alebo softvéru pre odhad ospalého stavu vodiča. Tieto riešenia sú postavené na základe rozpoznávania algoritmu skúmané a vyvíjané radou pre riešenia FPT Software.