V polovici mája 11. mája 2016 podpísali FPT Japan a Quest Co. Ltd. slávnostne zmluvu o spolupráci v oblasti nasadenia Microsoft Dynamics AX. Microsoft Dynamics AX je registrovaná ochranná známka spoločnosti Microsoft ohľadne Enterprise Resource Planning (ERP).

FSOFT and Quest Ltd. Co. representatives during signing of agreement ceremonyV súčasnosti vo všeobecnosti narastá dopyt po implementácii balíka ERP, predovšetkým v oblasti Microsoft Dynamics AX v Japonsku, Ázii ako aj na celom svete. Predpokladá sa, že toto číslo bude v budúcnosti ďalej rásť. Avšak, hlásený je nedostatok kvalifikovaných zdrojov pre vývoj, nasadenie a udržanie tejto oblasti v Japonsku.
S veľkým poolom zdrojov vo vývoji offshore a skúsenosťami v nasadení pre veľké spoločnosti ako aj so svojím veľkým počtom softvérových inžinierov s dobrými japonskými zručnosťami (BrSE) je FPT Software riešením pre japonské spoločnosti hľadajúce implementáciu ERP. To sú dôvody prečo sa Quest rozhodol spolupracovať s FPT Software pri nasadení Microsoft Dynamics AX, konkrétne na „ERP vývoji a implementácii” a „ERP prevádzke a údržbe“. Spolupráca bude prebiehať v rámci vývojového modelu offshore s kontaktným miestom v Japonsku.

Čítaj viac o FSOFT ERP implementačných riešení.