Záverom minulého týždňa Union zdravotná poisťovňa realizovala už šiesty ročník vyhlasovania víťazov celoslovenskej súťaži „Zdravá firma“, ktorá je súčasťou iniciatívy „Zdravšie Slovensko“.

Do súťaže sa zapojila po prvý krát aj naša spoločnosť a dokázala to ihneď pretaviť v skvelé ocenenie v kategórii „Najlepší nováčik“, ktoré sme získali ako jediná firma na Slovensku.

zdrava firma_2_for webNašu snahu investovať do zdravia zamestnancov ocenila odborná porota zložená zo zástupcov z Ministerstva zdravotníctva SR, WHO na Slovensku, odborníkov na zdravú výživu, BOZP zástupcov spoločnosti Falck SK a HR profesionálov. Tá hodnotila nielen podporu firiem v rámci zdravého životného štýlu a starostlivosti o zamestnancov v oblasti benefitov či zdravých podujatí, ale zohľadňovala aj zdravé pracovné podmienky.

V rámci nášho úsilia o zdravé pracovné prostredie sa môžeme popýšiť vybavenosťou budovy, v ktorej sa nachádzajú oddychové zóny, kvalitné pracovné miesta vybavené nadštandardnými ergonomickými stoličkami či nastaviteľnými stolmi.

zdrava firma_for web

 

Nemenej významnými sú výborné interné podujatia a prednášky, ktoré sme venovali zdraviu a podpore vyváženosti osobného a pracovného života. Okrem vyššie spomínaných aktivít podporujeme komunitu Active life, športujeme, garážujeme bicykle, pijeme filtrovanú vodu, podporili sme Wellness coaching, zabezpečujeme mesačník o životnej vyváženosti práce a súkromia, prihliadame aj na pracovný čas a máme výborný sociálny program. Je už len na našich zamestnancoch, ktorú z množstva ponúkaných výhod využijú.