FPT Software sa spolu s Fpt Slovakia zúčastnil prvej expozície ohľadne liberalizácie energetického trhu v Japonsku, ktorú organizuje Reed Exhibitions Japan. Expozícia je jednou z hlavných výstav Japonska, ktorá sa špecializuje na maloobchodný predaj elektriny, kde sa pod jednou strechou stretnú rôzne služby a technológie.

FPT Software (ako vystavovateľ) očakáva, že bude vystavovať a prezentovať IT služby, ktoré nepretržite vyvíja prostredníctvom svojej najmodernejšej technológie na zabezpečenie maximálneho šetrenia nákladov a konzistentne vysokého výkonu pre zákazníkov na japonskom trhu s energiami. Energetický priemysel je v súčasnosti jedným z hlavných predmetov záujmu spoločnosti, pričom po akvizícii RWE IT Slovakia získala FPT Software nedávno k svojmu globálnemu tímu 400 odborníkov v energetickej oblasti. Cieľom účasti FPT Software na expozícii je znovu potvrdiť silnú viditeľnosť spoločnosti v obchodnej sfére na japonskom IT trhu.
Tohto roku sa expozícia ohľadne liberalizácie trhu s energiami v Japonsku pridala k radu výstav počas Svetového týždňa inteligentnej energie, ktorý je prípravou na úplnú liberalizáciu maloobchodného trhu s elektrinou, ktorá sa začne v Japonsku budúci rok. Vystavovaná bude široká plejáda služieb a technológií, ktoré sa týkajú maloobchodných aktivít s elektrinou, čo otvorí dvere príležitostiam pre toto nové obchodné pole.