FPT Japonsko bola oficiálne uznaná za cloudového partnera spoločnosti Microsoft Japonsko. Oznámenie prišlo na nedávnej tlačovej konferencii za okrúhlym stolom usporiadanej spoločnosťou Microsoft v Japonsku koncom novembra v Tokiu, kde bolo FPT Japan medzi 8 pozvanými Microsoft partnermi.

S týmto ocenením bude FPT Japan schopné vytvoriť lepšie povedomie o značke v Japonsku ohľadne cloudovej technológie tak, aby sa stala cloudovým poskytovateľom celých cyklov od poradenstva, vývoja a údržby až po zákaznícku podporu.
Generálny riaditeľ spoločnosti FPT v Japonsku pán Tran Xuan Khoi povedal na tejto akcii: „Stať sa cloudovým partnerom znamená, že FPT Japan je teraz dôležitou súčasťou Japonského ekosystému Microsoft. V najbližších rokoch očakávame výrazný rast podnikania pochádzajúci zo služieb Microsoft Cloud”.

Od roku 2006 bola FPT zlatým certifikovaným partnerom spoločnosti Microsoft v rôznych oblastiach, konkrétne pre Application Development, Collaboration & Content and Device & Deployment. Na japonskom trhu sa FPT Japan takisto stala zlatým certifikovaným partnerom spoločnosti Microsoft Japonsku v oblastiach Device a Deployment. Cieľom spoločnosti je stať sa certifikovaným partnerom v Cloud-e (Azure) a Produktivite (Office 365) v priebehu nasledujúcich 6 mesiacov.

Čítaj viac o FPT riešeniach v oblasti cloudu.