FPT Japan rozširuje svoju obchodnú činnosť do japonskej Fukuoky. Oficiálna slávnosť otvárania novej pobočky sa bude konať čoskoro, 13. septembra tohto roku.

Spolu s touto novou pobočkou má FPT v súčasnosti kancelárie v 4 japonských veľkomestách: Tokiu, Osake, Nagoyi a Fukuoke. Spoločnosť plánuje v tomto roku aj otvorenie kancelárií v Kórei a Šanghaji. Manažment FPT Japan očakáva, že toto rozšírenie prispeje k posilneniu imidžu značky FPT v Japonsku a Ázii ako vedúceho poskytovateľa služieb v oblasti IT a technológií.
FPT Japan

FPT Japan bola založená 13. novembra, 2005 za účelom poskytovania služieb pre japonské spoločnosti v oblasti softvérových služieb (IT Outsourcing). Po takmer 11 rokoch rozvoja a kontinuálneho rastu je v súčasnosti FPT Japan najväčším Vietnamským softvérovým poskytovateľom v Japonsku. Spoločnosť má v súčasnosti v celej krajine takmer 700 zamestnancov. Zároveň spúšťa školiaci program pre vietnamských IT študentov a inžinierov s cieľom poskytnúť japonskému trhu do roku 2020 10.000 software inžinierov.

 

Počas viac ako desaťročia bola FPT mostom pre rozšírenie a zlepšenie vzťahu a partnerstva medzi týmito dvomi krajinami, a to zvlášť v IT oblasti. Spoločnosť dostala uznanie od Vietnamského ministerského predsedu za tento úspech na oslavách 10. výročia v roku 2015.