e-Mobility

V projekte e-Mobility sa Fpt Slovakia podieľa na vývoji komplexného systému určeného na prevádzku a monitoring siete viac ako 10 000 nabíjacích staníc pre elektromobily. Naši experti pomáhajú pri implementácii zmien monolitickej softvérovej architektúry na architektúru založenú na mikroservisoch a realizujú aj testovanie aplikácie.

E-mobility app

Aplikácia nájde nabíjacie body a pohodlne ovláda nabíjacie procesy pomocou smartfónu. Môžete ju tiež použiť na spustenie procesu nabíjania prostredníctvom platby SMS1, priamej platby (PayPal, kreditná karta) alebo pomocou kódu poukážky.

Portál eOperate je riešením typu „všetko v jednom“ pre ľahkú a efektívnu prevádzku a správu nabíjacích staníc. Cloudové riešenie už pomáha prevádzkovať viac ako 13 000 inteligentne pripojených nabíjacích bodov a spracovávať 100 000 poplatkov mesačne. Zákazník v reálnom čase na diaľku sleduje čo sa deje na vašich nabíjacích portoch. Koľko nabíjacích staníc je momentálne obsadených, ktoré nabíjacie stanice budú v blízkej budúcnosti vyžadovať údržbu. V ktorý deň v týždni sa v priemere uskutoční väčšina procesov nabíjania.

eOperate

Oblasť

Development

Software
Architecture

Projekt
Manažment

Testing

Riešenie

FPT programátori a testeri sú integrálnou súčasťou Scrum tímov riadených metodikou SAFe a spolu s ďalšími tímami už úspešne dokončili vývoj a testovanie viac ako 500 000 riadkov kódu. Architektúra je založená na modernom prístupe, s využitím tzv. mikroservisov, čo umožňuje škálovateľnosť, vysokú dostupnosť a flexibilitu pre rozšírenia a integrácie s ďalšími systémami (napríklad SAP, SalesForce ale aj iné).

Celá infraštruktúra má dnes viac ako 10 000 nabíjacích staníc v 27 krajinách, viac ako 47 000 nabíjacích cyklov za mesiac a užívateľské rozhranie je k dispozícii v 5 svetových jazykoch.

Technológie

Java EE, Angular 8, Spring Boot, Cloud Foundry, RabbitMQ A

vyuzivame tooly ako: Maven / Gitlab / Jenkins / IntelliJ

Ďalšie projekty

Smarthome

Clone and delete

Kontaktuj nás

sk_SKSlovenčina