Vrcholový manažment Amazon Web Services (AWS) a FPT Software (FSOFT) diskutoval včera na tému programu vzájomnej globálnej spolupráce s cieľom uspokojiť rastúci dopyt veľkých zákazníkov po migrácii do Cloud-u.

FSOFT získala ako jedna z prvých spoločností prestížne ocenenie – “AWS Migration Competency” od partnera – Amazon Web Services (AWS). Preukázali sme dostatočné zručnosti a skúsenosti v oblasti pomoci prechodu firiem (tretích strán) do cloudových služieb AWS. A to počas všetkých fáz projektov kompletnej migrácie – tj. dizajnu, plánovania, samotnej migrácie a následného posktytovania služby.

aws-logo-100584713-primary_idgeMigration Competency vytvorí tzv. AWS Migration Factory, ktorá bude tvorená kombináciu existujúceho FSOFT AWS certifikovaného systému a auditovaného Managed Service Practice . AWS Migration Factory bude ponúkať riešenia naprieč šiestim rôznym technologickým platformám pre podnikateľské subjekty: SAP, Oracle, prepojenie aplikácii Microsoft-u do prostredia AWS, Big Data, IoT (Internet of Things) a riešenia pre Fast moving Consumer Goods (FMCG) – tzv. emobiz na AWS.

Pán Hoang Viet Anh (CEO FSOFT) povedal: “Spolupráca s AWS poskytne FSOFT obrovské príležitosti pre rast.  Konkrétne nás Amazon  predstaví potenciálnym klientom a takisto nám poskytne technické poradenstvo a podporu. Na druhej strane, v prípade, že Amazon získa zákazníkov bude FSOFT poskytovať podporu aj Amazonu, aby boli požiadavky zákazníkov implementované rýchlejšie a kvalitnejšie.”

FSOFT and AWS representatives during signing of agreement ceremony

V blízkej budúcnosti sa očakáva, že približne 150 architektov FSOFT-u získa certifikáciu AWS a približne  1 000 softvérových inžinierov bude vyškolených v oblasti technológie AWS.

Okrem podpísania zmluvy si urobili senior lídri AWS a FPT prechádzku okolo FVille a FU, aby zákazníkom umožnili lepšie pochopiť kultúru FSOFT-u, pracovné prostredie ako aj ukážky technologických produktov vyvinutých FPT: FPT Play, softvér pre počítanie áut, rozpoznávanie poznávacích značiek áut, ukážiek jedla atď.
Pán Cameron McNaught (vedúci AWS- APAC Channels and Alliances) povedal: “Bol som veľmi spokojný s FVille, ste veľmi dôslední pri usporiadaní vašich kancelárií. Dnes je trošku horúco, ale prechádzka mi pomohla lepšie pochopiť kultúru FPT ako aj vietnamskú kultúru, tým, že som videl bubny, lotos, ryžové pole a slamenú metlu, atď. Obzvlášť sa mi páči hrať šach s vašim CEO.”