Tento rok v lete (11. – 15. júl 2016) opäť otvárame brány na jeden pracovný týždeň takmer 20-ke kandidátov, ktorí chcú zažiť na vlastnej koži, ako to funguje v IT firme. Letná škola je projekt, ktorý úspešne realizujeme už niekoľko rokov a z radov jej absolventov pracovalo alebo pracuje vo firme viac ako tridsať ľudí.

V roku 2014 sme „prekopali“ celý jej koncept. Z prevažne prednáškovej formy sme sa posunuli k tímovej práci na TECH start-upoch, rozšírili program o panelovky s externými hosťami a podvečerné IT talks s „internistami“ na horúce témy, ktoré hýbu našim IT svetom.

FPT Summer School 2015 - UcastniciPíše sa rok 2016 a my opäť prichádzame s inováciou. Keďže sme na jar tohto roku prišli s novými rozvojovými programami – FPT TEST a SAP HUBs, rozhodli sme sa Summer School posunúť viac „developerským“ smerom. Formu a metodiku sme ponechali, nakoľko sa nám osvedčila a mali sme na ňu vynikajúce feedbacky zo strany účastníkov ostatných 2 ročníkov.

Tak teda, ako bude vyzerať program tento rok?
Základom bude opäť práca v tímoch, pričom tie budú „makať“ na 4-och appkách a platformách (.NET, Java, Android a ABAP). Dostanú mentorov, ktorí ich budú sprevádzať celým priebehom projektu – start-upu (od fázy dizajnu, cez samotné programovanie, testing až po prípravu na prezentáciu prototypov). Metodika? Budeme šprintovať, čiže využijeme SCRUM prístup riadenia projektov s rannými stand-upmi a poobedňajšími reviews. Ranné panelové diskusie tento rok nebudú chýbať, ale ich objem sme mierne zredukovali. Avšak témy a hostia budú jednoznačne stáť za to. Podtitul poobedňajších IT talks „Nové trendy v IT“ hovorí sám za seba. Naši FPT-eri budú prezentovať, ale hlavne diskutovať na témy ako SMAC, Cloud, SAP4Hana, Docker atď. A to, že je program doplnený o grilovačku alebo bowling, asi nepotrebuje ďalší komentár.

Ako teda stručne opísať tohtoročnú FPT Summer School a prečo by si ju mal/-a zažiť?
DYNAMIKA * PROGRAMOVANIE * TECH START-UPY * NOVÉ KONTAKTY * ZÁŽITOK * FUN * PRIATEĽSTVÁ * NOVÝ JOB

ZÁKLADNÉ INFO O PROGRAME:
Dátum: 11. – 15. 7. 2016 (program je “for free”)
Miesto: Fpt Slovakia, Južná trieda 6, Košice
Registrácia: www.summerschool.fpt.sk
Viac info nájdeš aj na našej fb fan page-i.