Láka vás perspektíva skvelej kariéry? Technologická platforma ServiceNow pre vás môže byť tou pravou voľbou. Zahŕňa sadu nástrojov pre potreby riadenia a správy celopodnikových procesov a kvalifikovaných odborníkov je nedostatok.

Vo všeobecnosti dokáže ServiceNow zjednodušiť všetky byrokratické procesy a vo výraznej miere tak uľahčiť biznis. Ponúka kompletný servis, ktorý prináša pridanú hodnotu pre zákazníka, optimalizáciu a automatizáciu využitím ITIL procesov. Obmedzuje papierovanie, automatizuje a uľahčuje prácu. Viac o tejto téme hovorí náš predchádzajúci príspevok.

Platforma ServiceNow sa diverzifikovala na päť hlavných služieb, ktoré zahŕňajú IT, bezpečnosť, poskytovanie HR služieb, zákaznícky servis a aplikácie. Je to integrované cloudové riešenie, ktoré spája všetky tieto služby do jedného celistvého systému.

Pokiaľ ešte stále váhate, tu je pätica dôvodov, prečo by ste mali zvážiť presun kariéry práve do ServiceNow.

Nedostatok odborníkov

Kvalifikovaných odborníkov, ktorí ovládajú komplexne všetky aspekty platformy ServiceNow, je na trhu práce akútny nedostatok. Dopyt po nich prudko narastá a  to pretrvá aj do budúcnosti nakoľko platforma rapídne mohutnie.

Vysoké platové ohodnotenie

Vzhľadom na nárast dopytu po odborníkoch na ServiceNow sa platové podmienky priamo úmerne zvyšujú a v porovnaní s obdobnými pozíciami predstavujú nadpriemer.

Sľubná kariéra

Služba ServiceNow naberá na sile a vďaka vysokej miere prijatia veľmi rýchlo rastie. Jej rastúca popularita a uprednostňovanie platformy Now pred náprotivkami z nej robí stabilnú kariérnu voľbu. Dopyt sa zrýchľuje spolu s popularitou. S tým prichádza stabilita používania platformy a požiadavky na odborníkov, ktorí ich dokážu zvládnuť. Kariérny postup v tejto oblasti je preto zaručený.

Certifikačné cesty

ServiceNow má väčšinou tri certifikačné cesty – certifikovaného administrátora, certifikovaného implementačného špecialistu a certifikovaného aplikačného developera (vývojára). Môžete však tiež získať certifikácie pre konkrétne produkty na každej certifikačnej ceste, stať sa administrátorom ServiceNow, developerom, technickým konzultantom, architektom a podobne.

Rozšírené zručnosti a znalosti

ServiceNow vám umožňuje efektívne využívať váš plný potenciál. Napríklad pozícia developera ServiceNow z vás urobí odborníka, ktorý je vyškolený a zručný v rôznych aspektoch navrhovania, vývoja a implementácie riešení založených na technológiách ServiceNow. Takéto osoby sú často zodpovedné za identifikáciu požiadaviek a vytváranie technických riešení.

Pridanou hodnotou je i skutočnosť, že spoločnosť Fpt Slovakia zabezpečuje tiež mentorstvo juniorov a nových kolegov čaká multikultúrne a multijazyčné prostredie.

Uvažujete o kariére v oblasti ServiceNow? Tak neváhajte a pozrite si naše otvorené pozície.

Autor: Veronika Staruchová, Senior ServiceNow Business Consultant a Tibor Gujdán, Head of ServiceNow Solutions

sk_SKSlovenčina