Newsroom

V Košiciach vzniknú nové pracovné príležitosti v oblasti IoT. Vďaka spolupráci FPT a Siemens.

Jedinečné partnerstvo medzi firmou FPT a Siemens v oblasti IoT, ktoré sa začalo v júli 2017, sa posunulo o krok vpred. Spoločnosti v septembri podpísali Zmluvu o spolupráci a stanovili si za cieľ rozšíriť kooperáciu na MindSphere IoT platforme pre priemyselné využitie, a to v oblasti budovania technológie a tvorby kvalifikovanej pracovnej sily.

10. ročník FPT Volley Cup ako na hojdačke s krásnym koncom

Počas nášho najväčšieho firemného eventu, ktorého sa každoročne zúčastní takmer 400-ka košických FPT-erov a ich rodinných príslušníkov, sme bojovali s nepriazňou počasia. Nakoniec sa však potvrdilo, že kto vytrvá, tomu nakoniec praje šťastie.

Jedinečný TECH event pre IT developerov v Košiciach – to je FPT Summer School

Tento rok Fpt Slovakia realizovala už 7. ročník jej tradičného TECH eventu. Prinášame krátky sumár toho, čo sa nám koncom júna v priestoroch spoločnosti podarilo realizovať.

Bitka informatikov – BeatIT! 2.0 opäť s účasťou FPT

Minulý týždeň (4. 5. 2017) sa v aule Technickej univerzity v Košiciach už po druhý raz stretla trojica ostrieľaných programátorov, aby si zmerali svoje sily v ojedinelom projekte Beat IT!

innogy Czech zmigrovala SAP systémy na AWS Cloud s FPT Software (prípadová štúdia)

FPT Software uzavrela nedávno náročnú diskusiu s Innogy CZ a AWS v otáke publikovania prípadovej štúdie na stránke AWS. Tá ukazuje, ako sú komplexne a svojim poslaním kľúčové SAP systémy prevádzkované našou spoločnosťu v AWS Cloud prostredí.

Využi šancu vojsť do sveta SAP-u s FPT

Fpt Slovakia otvára v apríli 2. ročník FPT SAP HUB-u, čo je v preklade 2 týždňový vzdelávací program otvorený pre širokú verejnosť. Je to zároveň aj jedinečná šanca, ako vojsť do sveta IT a stať sa SAP konzultantom. Aké sú základné predpoklady k tomu, aby si to dokázal/-a?

Jarná sezóna košických veľtrhov práce aj s našim novým konceptom

Na prelome mesiacov (FEB a MAR) začala pomyselná sezóna veľtrhov práce a naša spoločnosť na nich nechýba. Práve naopak. Aj tento rok prinášame nový koncept pod názvom FPT Chill Out Zone. Je to kombinácia skvelej atmosféry, zážitku a samozrejme – komunikácie s účastníkmi job fair-u.

FPT a projekt Živé IT spolu už druhú sezónu

Naša spoločnosť podporuje druhým rokom Živé IT projekty, ktorý spája komunitu IT študentov a firiem v našom regióne. Ide o unikátny projekt KPI, TUKE (tento rok aj s účasťou študentov UPJŠ) a firiem pôsobiacich v našom regióne, ktoré primárne pôsobia v oblasti IT.

Otvárajú sa nám možnosti po účasti FPT na Svetovom ekonomickom fóre a konferenciách v Nemecku

Náš konateľ, pán Olaf Baumann sa spolu s ďalšími top zástupcami FPT zúčastnil v januári Svetového ekonomického fóra a ďalších dvoch prestížnych konferencií.

Naštartuj nový rok správnym smerom na našej platenej stáži

Začiatkom februára otvárame nový program / platenú stáž pod názvom FPT ABAP Trainee určenú pre tých, ktorí sa chcú stať programátormi. Cesta IT programátora nie jednoduchá. Chce to však dostať príležitosť, a toto je práve ono.